Pośród licznych miejscowości w kraju, Kraków wybija się nie jedynie w obszarze sztuki i akademickim, ale też na licznych innych obszarach. Staje się regionem przyjemnym do mieszkania. Zmiany, które stały się udziałem miasta w ostatnich okresach dają poczucie, że Kraków naprawdę idzie do przodu.

Pomocne transformacje w Krakowie.
Co pozytywnego wypracowano w przeciągu niedawnego okresu? Ilość napraw i inwestycji jest duża. Bardzo pomogły w tej materii dotacje EU, z których Kraków często korzysta. Dynamiczne akcje w zakresie pozyskiwania dofinansowania spowodowały, że gmina uzupełniła się o świeże węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, i kolejne miejsca użyteczności publicznej.

Niemałe zmiany są niewidoczne dla standardowego mieszkańca. Nie znaczy to jednakowoż, że nie istnieją. Zwykle ignorujemy nie związane z nami informacje. Przeciętnemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w mieście niewiele się wykonuje. Podczas gdy Kraków rozrasta się z każdym dniem. Innowacje w obszarze gospodarki śmieciami, tworzeniu i modernizacji siatki kanalizacyjnej, budowa filtrów przeciw hałasowi to jedynie niektóre zmiany, które umożliwiają mieszkańcom pełniej i wygodniej funkcjonować. Kraków rozwija się też w zakresie opcji rozrywkowych. Potencjał miasta rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. Te inwestycje zachęcają turystów do odwiedzin.
Zapoczątkowane dzięki radnym plany nie dotyczą jedynie ścisłego centrum miasta, ale również są połączone z pełnym województwem małopolskim. W związku z tym lepiej nie użalać się lecz zauważyć zmiany w jakie obrodził Kraków. Jacek Majchrowski co zrobił . Kolejne lata – jeśli będzie możliwość zachowania szybkości innowacji – umożliwią miastu zostać zachwycającą metropolia.