Każda dama stara się wyglądać jak najpoprawniej, niemniej jednak czasami popełniają one pomyłki pielęgnacyjne, które niestety nie oddziałują poprawnie na skórę. Wskutek tego trzeba mieć pojęcie, czego nie robić, by uniknąć kłopotów, jakie będą tego efektem. Fundamentalnym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorem z makijażem na twarzy.
zabiegi laserowe
Skóra nie dosyć, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co może w przyczynić się do powstania krostek oraz zaskórniaków. Również wielkim błędem jest nie używanie toniku, lub używanie go zbyt rzadko. Zadaniem toniku jest przywrócenie odpowiedniego pH dla skóry, inaczej kwaśnego. Nawet sama woda modernizuje pH na zasadowy.
zmarszczki
Przed kupnem kosmetyku, należy od początku do końca przeczytać skład tego kosmetyku, bo na niektóre składniki możemy być na przykład uczuleni i to ma prawo zaowocować zmianami alergicznymi, innymi słowy zamiast być prawidłowiej będzie gorzej. Równie ważnym jest przestrzeganie daty ważności i zgodne warunkowe przetrzymywanie i na przykład nie wszyscy zwracają szczególną uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
zmarszczki
Mimo to również nie właściwe korzystanie skraca na przykład ważność, pomimo że według etykiety jest jeszcze stosowny. Jednak dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, ponieważ bakterie na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. Żeby zadbać porządnie o cerę bez pomocy kosmetyczki, która jednak kosztuje czas oraz pieniądze, wypada się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją cery. Twarz trzeba myć żelem myjącym, bezsprzecznie dobranym indywidualnie do typu cery.