Jeżeli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite i w wielu przypadkach zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są właściwie smaczne i godne paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o nowatorskie smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

Polish Cuisine Krakow

Najbardziej banalnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej też odszukać faktycznie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych momentach egzotycznych potraw.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz najlepsze polskie napoje oraz radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.